Domeny internetowe – rozszerzenia domen .mu oraz .pl

Rozszerzenia domen .in oraz .bz
Grudzień 16, 2018

Poniżej zaprezentowane zostały takie domeny jak .mu oraz .pl – warto sprawdzić kto najczęściej je wybiera i czy rzeczywiście są one w użyciu.

Domena .mu

Domena narodowa, która została przypisana do Mauritius – państwa wyspiarskiego, które jest zlokalizowane w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Wyspa ta stanowi częścią archipelagu Maskarenów. Oprócz głównej wyspy w skład Mauritius należy jeszcze Wyspa Rodrigues, archipelag Cargados Carajos oraz Wyspy Agalega. Domena ta, dedykowana jest przede wszystkim mieszkańcom Republiki Mauritiusu oraz przedsiębiorstwom, które działają na terenie tego państwa. Oprócz tego domena ta, bardzo często bywa również wykorzystywana przez muzyków, muzea oraz wydawnictwa muzyczne – przykładem może być brytyjskie planet.mu. Inne przykłady użycia tejże domeny to między innymi: myt.mu, galaxy.mu, myjob.mu, marideal.mu oraz muse.mu.

Domena .pl

Domena .pl jest naszą narodową domeną najwyższego poziomu (ccTLD). Co za tym idzie, jest to najbardziej popularną nazwa domeny w naszym kraju – obecnie zarejestrowanych jest już ponad 2 miliony domen z końcówką .pl. Jej historia sięga 1990 roku, czyli tak naprawdę początków Internetu w Polsce. Przekładami użycia tej domeny są min. wp.pl, onet.pl, gazeta.pl, fakt.pl, rp.pl, olx.pl, allegro.pl, se.pl, player.pl, o2.pl, siepomaga.pl, gofin.pl, wyborcza.pl, pomagam.pl oraz bankier.pl. Domena to jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą podkreślić swoje polskie korzenie. Jak przecież powszechnie wiadomo polskie przedsiębiorstwa są bardzo cenione – nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju.