Rozszerzenia domen .in oraz .bz

Rozszerzenia domen .pulawy.pl oraz .elblag.pl
Listopad 2, 2018
Domeny internetowe – rozszerzenia domen .mu oraz .pl
Styczeń 18, 2019

Domeny internetowe są to indywidualne i niepowtarzające się nazwy stron internetowych prosperujących firm w sieci. Coraz większa liczba firm, która z dnia na dzień powiększa się, powoduje, że trudniej jest znaleźć nazwę wolną dla swojego biznesu. Co zrobić, gdy twoja nazwa firmy jest zajęta? Koniecznie sprawdź inne pasujące rozszerzenia internetowe. Im mniej popularne tym większe prawdopodobieństwo, że twoja nazwa będzie dostępna.

Domena .in

Domena z roszerzeniem .in to domena globalna. Dostępna jest ona dla wszystkich podmiotów – od osób fizycznych po przedsiębiorstwa. In to popularna końcówka z uwagi na swoje szerokie możliwości wykorzystania. „In” w języku angielskim oznacza „w” i jest częstą końcówką wielu wyrazów.

Domenę tę wykorzystuje m.in. Virgin dla virg.in czy LinkedIn dla lnkd.in. Domeną tą zajmuje się organizacja National Centre for Software Technology. Obecnie w sieci internetowej znajdujemy następujące strony o takim rozszerzeniu: registry.in, afilias.in, getyourown.in, appear.in, amazon.in, mygov.in, ibps.in, oneplus.in oraz freebitco.in.

Domena .bz

Domena .bz jest to domena globalna oraz krajowa domena Belize – państwa w Ameryce Środkowej nad Morzem Karaibskim, którego gospodarka oparta jest głównie na rolnictwie i leśnictwie. Organizacja, która zajmuje się tą domeną to University College of Belize, a przykład jej zastosowaia to np. nic.bz.