Rozszerzenia domen .it, .in oraz .ms

Rozszerzenia domen .id, .im oraz .io
Rozszerzenia domen .id, .im oraz .io
Październik 2, 2018
Rozszerzenia domen .polkowice.pl oraz .prochowice.pl
Listopad 1, 2018
Rozszerzenia domen .it, .in oraz .ms

Domena .it

Jest to narodowa domena, która została przyporządkowana do Włoch – jednego z siedmiu najbogatszych oraz najbardziej uprzemysłowionych państw na świecie. We Włoszech znajduje się najwięcej na świecie obiektów Światowego Dziedzictwa, aż 51. Włochy przyciągają turystów tylko zabytkami, wykwintną kuchnią, modą, muzyką klasyczną oraz sportem. Rejestracja tej jest otwarta dla wszystkich podmiotów oraz osób, które posiadają adres na terenie Unii Europejskiej. Wymagane jest jedynie podanie numeru NIP/EU VAT, a w przypadku osób fizycznych numeru dokumentu tożsamości. Włochy są atrakcyjnym Państwem do rozwoju biznesu, więc domena .It może pomóc pozyskać zainteresowanych odbiorców. Domenę .it można również zastosować w kreatywny sposób. Ze względu na skrót -it oraz liczne słowa kończące się na -it, domena ta jest bardzo często wykorzystywana jako część nazwy strony, na przykład przez serwis Reddit dla swojej strony redd.it. Trzeba również zauważyć, że ta domena, jest najczęściej wyszukiwaną domeną wśród włoskich użytkowników. Nazwa domeny z tą końcówką zwiększa wiarygodność firmy wśród potencjalnych klientów, którzy chętniej ufają witrynie, która nosi włoską nazwę. Zarejestruj ją na https://www.cal.pl/domena-it.

Domena .in

Domena .in jest to domena narodowa przyporządkowana do Indii. Dostępna jest ona dla wszelkich podmiotów – osób fizycznych oraz przedsiębiorstw, bez konieczności spełnienia dodatkowych warunków. Domena ta posiada popularną końcówką ze względu na jej szerokie możliwości wykorzystania. „In” w języku angielskim oznacza bowiem „w” i jest częstą końcówką wielu wyrazów. Domenę wykorzystują często firmy, m.in. Virgin dla virg.in oraz LinkedIn dla lnkd.in. Więcej o domenie .in na https://www.cal.pl/domena-in.

Domena .ms

Domena .MS to krajowa domena, która jest przyporządkowana do Wyspy Montserrat w Ameryce Środkowej.  Wyspy ta stanowi terytorium zależne od Wielkiej Brytanii w Ameryce Środkowej. Na skutek działania wulkanu pod koniec lat 90. XX wieku większość mieszkańców została ewakuowana. Jako domena narodowa, przeznaczona jest ona do promocji usług na terenie tego państwa. Jest ona dedykowana wszystkim, chcącym zaoferować swoje usługi lub produkty na terenie Wyspy Montserrat. Z racji tego, że rejestracja domeny jest otwarta dla wszystkich i bez żadnych dodatkowych wymagań, domenę .ms można zastosować jako ciekawy skrót w adresie strony www. Domeny tej użyły już w kreatywny sposób między innymi The New York Times dla swojej strony nyti.ms oraz Microsoft dla aka.ms. Narodowa domena Montserrat jest dostępna dla wszystkich, a liczba znaków w nazwie domeny jest standardowa.